Atrakcyjne i aktywne wakacje na Cyprze

cyprBogactwo krajobrazów w połączeniu z ciepłym klimatem są tym, co sprzyja na wyspie Cypr spędzeniu aktywnego urlopu. Wprost jak ryba w wodzie poczują się na licznych trasach rowerowych amatorzy kolarstwa górskiego. Znajdują się one w okolicach Akamas Peninsula i na wzgórzach masywu Troodos. Nie musimy ze sobą taszczyć osobistego sprzętu, ponieważ we wszystkich ośrodkach turystycznych znajdują się wypożyczalnie rowerów górskich. Przez góry Trodos i sosnowe lasy prowadzą również szlaki piesze. Wiele ich znajduje się niedaleko Akamas, Polis, na przylądku Cape Greko w pobliżu Agia Napa oraz w regionie Pafos. Obcując z tamtejszą przyrodą można też uprawiać wędkarstwo i grać w golfa. Amatorzy tego ostatniego korzystają z profesjonalnych ośrodków, gdzie mogą przejść szkolenie trafnego uderzenia i techniki trzymania kija.

Oczywiście atrakcją Cypru są sporty wodne. Można tu uprawiać żeglarstwo, windsurfing, nurkowanie, pojeździć na nartach wodnych i skuterach, a także po krótkim instruktażu polatać na paralotni za motorówką. Dzięki bezpiecznym, czystym i ciepłym wodom wokół Cypru przy złotych plażach wyspy sporty wodne można uprawiać przez cały rok. W tzw. ośrodkach wodniackich można się nauczyć żeglarstwa, narciarstwa wodnego i nurkowania, a wszystko pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Prawdziwej adrenaliny dostarczają najnowocześniejsze cypryjskie aquaparki, których jest na terenie wyspy aż pięć. Otwarte w sezonie letnim pod gołym niebem do wyboru mamy wystrojem nawiązujący do mitologii greckiej Water World w Agia Napa, Wet&Wild w Lemesos, Fasouri Water Mania w Lemesos, Aphrodite w Pafos oraz Protaras Fun Park. Dostarczają one wiele atrakcji dzieciom i dorosłym. Całymi dniami można w nich szaleć na zjeżdżalniach, rynnach, kąpać się w basenach, przeżyć mocniejsze wrażenia na sztucznych falach, kaskadach, ekwilibrystykę po pływających plasterkach pomarańczy, bijących, podwodnych źródłach, doświadczyć jazdy w gumowych pontonach, a na koniec poleżeć na łóżkach do masażu, zrelaksować się w czajnikach lub pod chłodnym prysznicem.

Pozostawiającą niezapomniane wrażenia atrakcją na Cyprze jest Park Dinozaurów. Dzięki ruchomym makietom prehistorycznych gadów, oryginalnym dźwiękom, roślinności i egzotycznemu wystroju wnętrz ma się wrażenie przeniesienia do tamtej epoki, a nawet poczucia oddechu jaszczurów.

By to wszystko móc na Cyprze przeżyć lub chociażby powygrzewać w słońcu na jednej z 39 odznaczonych znakiem błękitnej flagi plaż, musimy liczyć się z wydaniem na podróż w te strony trochę więcej niż kosztują tanie loty np. do Paryża. Z Polski na wyspę kursują loty czarterowe, poza nimi nie mamy bezpośredniego połączenia z Cyprem.