EasyJet zdobył nagrodę Paris Air Show

linie easyjetParyskie targi branży lotniczej Paris Air Show, odbywają się wystawa odbywa się co dwa lata w francuskim mieście Le Bourget, za każdym razem przyciągają one największych producentów i przewoźników z całego globu. Najbliższe odbędą się w 2013 roku, ważne jednak to, że podczas ostatniej edycji targów wyróżnienie w kategorii Tanie Linie w Europie przyznano brytyjskim liniom lotniczym EasyJet.

Odkąd Easy Jet powstał 1995 roku cokolwiek planuje w swoje działalności, zawsze wybiera małe lokalne porty lotnicze, po pierwsze dlatego, że opłaty lotniskowe są niższe, a po drugie dlatego, że dla wielu klientów ma znaczenie łatwiejszy i szybszy dostęp do lotniska, wolą odlecieć ze swojego małego portu, niż tłuc się 20 kilometrów do Warszawy. Przykładem jest Kraków skąd przewoźnik operuje między innymi do Londynu, Paryża, Belfastu, Dortmundu, Bristolu, Edynburga i Liverpoolu.

Lecz to nie jedyna kategoria w jakiej przyznano nagrodę podczas Paris Air Show 2011. Nikogo nie zaskoczy chyba fakt, że najlepszą linią lotniczą został Qatar Airlines, linia lotnicza Turkish Airlines jest Najlepszym Operatorem w Europie, natomiast w kategorii najlepszej europejskiej linii regionalnej zwyciężył przewoźnik Aegen Airlines, który w swoim regionie nie ma sobie równych.

linie easyjetLinie lotnicze EasyJet mogą pochwalić się obłożeniem miejsc w swoich maszynach w wysokości ponad 85 procent, zdecydowany wpływ na to miały nowe usługi dostępne w szeregach przewoźnika. Wielką popularnością cieszy się wprowadzona możliwość korzystania przez pasażerów w sytuacjach awaryjnych z wcześniejszych lub późniejszych odlotów, kiedy się spóźnimy, lub kiedy wcześniej pojawimy się na lotnisku. Przewoźnik postawił również na nowe maszyny, dlatego złożył zamówienie na 15 maszyn Airbus320, a później jeszcze 33 innych maszyn za ponad miliard złotych.

Easy Jet wprowadził pod koniec zeszłego roku nowe zasady rezerwacji biletów lotniczych. Po pierwsze opłatę za rezerwację, zastąpiono stałą opłatą administracyjną w wysokości 9 funtów. O zmianach poinformowano za pośrednictwem kampanii reklamowych. EasyJet, przewoźnik w ten sposób chce uniknąć posądzenia o stosowanie ukrytych opłat w cenie biletów lotniczych. Druga zmiana dotyczy płatności kartą kredytową, która pociągnie za sobą dodatkową opłatę.