Gdzie po energię – wczasy

wczasyAmatorom kąpieli słonecznych polski klimat wybitnie nie służy. Obdarowani jesteśmy góra trzema miesiącami letnimi, które i tak bywają w słoneczną aurę oraz wysokie temperatury bardzo skąpe. A nawet, jeśli polskie miesiące okażą się upalne to mogą również być deszczowe. W związku z tym, aby uruchomić akumulatory na cały rok zmuszeni jesteśmy wyjeżdżać po to słońce i ciepło na południe Europy, bądź do tropikalnych krajów na innych kontynentach. Nasze szczęście, że istnieją tanie linie lotnicze, oferujące po atrakcyjnych cenach bilety lotnicze w ciepłe śródziemnomorskie zakątki, gdzie pogoda jest murowana.

Gołe wakacje

Jest nie tylko na naszym kontynencie kilka miejsc, gdzie w środku panującej u nas zimy możemy wylegiwać się na piasku i zażywać kąpieli słonecznych w dodatku bez skrępowania, czyli bez ubrania. Coraz bardziej oblegane są dające nam równo się opalić, plaże dla nudystów. Jej bywalcom nie zależy na erotycznych obrazkach, ale na poczuciu się nieskrępowanymi i wyluzowanymi. Rozbierane plażowanie jest zdecydowanie bardziej kameralne i intymne niż nasze nadbałtyckie plaże, pełne najczęściej dzikiego tłumu. Na plażach dla nudystów odczujemy zdecydowanie większą komfortową swobodę niż na tych naszych tradycyjnych.

Nie tekstylna Europa

Nieskrępowanie i na goło oraz z dreszczykiem emocji plażować w Europie bez wahania możemy w Grecji na oferującej kameralną atmosferę i piękne krajobrazy, Little Banana Beach. Plaża ta położona jest na usytuowanej w archipelagu Sporady, w północnej części Morza Egejskiego, wyspie Skiathos. Największym atutem wyspy są właśnie jej wspaniałe plaże, których do wyboru jest tu aż sześćdziesiąt. Poznając je sami już nie będziemy wiedzieli, która z nich jest piękniejsza od poprzedniej. Wielbiciele nagości oblegają oczywiście plażę Little Banana Beach.

Po drugiej stronie półkuli

Jeśli poznaliśmy już Europę, jak własną kieszeń, warto zmienić otoczenie i poznać inne ciekawe lądy. Z pewnością czegoś całkowicie nowego doświadczymy odwiedzając słynącą z wysokich temperatur, Australię. Klimat tego kraju dedykowany jest dla tęskniącym za słońcem. Atutem tamtego zakątka świata są również zachwycające wręcz rafy koralowe i przepiękne plaże, a wśród nich i te dla naturystów. Jedną z nich jest słynąca z białego piasku, idealna nie tylko dla opalania się bez strojów plażowych, Samurai Beach, Port Stephens. Chwali się ją także za idealne warunki do uprawiania sportów wodnych.

Naturysto welcome to

Rajskim dla nudystów miejscem na ziemi są piękne Wyspy Kanaryjskie. Intymność i komfort zapewnia im otoczona wydmami Plaża Maspalomas. Oblegana przez nich jest też przy okazji otoczona niesamowitymi rafami koralowymi, Orient Beach w St. Martin na Wyspach Karaibskich. Część dla naturystów usytuowana jest na południowym krańcu plaży. Znajduje się w tamtym jej krańcu słynny Club Orient. Delikatny, miękki i jasny piasek oferuje im też otoczone turkusowym morzem Grand Saline Beach St. Barthelemy.