Hu-hu-ha idzie zima!

zimaJedni ją kochają, inni wprost nie cierpią. Dla jednych jest szara, ponura i przygnębiająca, zaś inni cieszą się wprost na samą myśl o śniegu i możliwościach korzystania z niego. Jaki by nie był do zimy nasz stosunek, to nieubłaganie czekają nas, jak co roku o tej samej porze, długie i smętne wieczory, na których spędzanie warto mieć ciekawe pomysły. Domatorzy z pewnością będą wybierać między ciekawą lekturą, a spędzaniem czasu przed telewizorem, czy Internetem. Aktywnym z kolei odpowiadać będzie bardziej czynne przetrwanie tego okresu.

Na amatorów białego szaleństwa z otwartymi ramionami czekają świetnie przygotowane zimowe kurorty w Polsce i Europie. Warto oczywiście wcześniej rozeznać się w cenach i zainteresować rezerwacją noclegu. Zima to przede wszystkim narty, snowboard, sanki, górskie wędrówki i wspaniale źródła termalne, w których cudownie jest się po całodziennych zimowych wariacjach zrelaksować.

Jeśli bardzo chcielibyśmy uciec zimie lub, chociaż na chwilę o niej zapomnieć, to możemy samolotem, szybko się przemieścić w cieplejsze zakątki kuli ziemskiej. Warto już dziś się zorientować w promocyjnych ofertach tanich lotów i wycieczek biur podróży np. do Tajlandii, Dominikany, czy Kenii. Cena zapomnienia o zimie nie jest w dzisiejszych cenach tak wygórowana, jak to było jeszcze nie tak dawno. Przykładowo w Tajlandii dwa tygodnie można spędzić już za niecałe 4 tys. zł.

W tym kolorowym i przeróżnych smaków zakątku świata, jakim jest Tajlandia, leżąc na pięknych z białym piaskiem plażach i popijając drink z palemką w blasku lazurowej wody, z pewnością o zimie zapomnimy. Dodatkowo za niewielkie pieniądze będziemy mieli też okazję poddać się znanym na cały świat tajskim masażom.

Wspaniałe plaże oferuje również Kenia, ale nie tylko z ich powodu się tu przyjeżdża. W pobliżu Nairobi zobaczyć można z typowymi afrykańskimi domami skansen Kenya Borna i odnaleźć w parku narodowym Olorgesailie istniejące przed 200 tys. laty ślady kultury afrykańskiej. Kraj ten oferuje ponad dwadzieścia rezerwatów i prawie dwadzieścia parków, w których spotkać można m.in. lwa, słonia, żyrafę, nosorożca, antylopę i lamparta.

Z kolei Dominikana poza plażowaniem oferuje turystom możliwość uprawiania sportów wodnych i wspinaczki górskiej. Do atrakcji należą też spacery po tropikalnych lasach. Będąc na Dominikanie koniecznie trzeba odwiedzić najstarsze w tej części świata europejskie miasto, czyli stolicę kraju Santo Domingo. Do złudzenia przypomina małe alzackie miasteczko. Usytuowane na starym mieście zabytkowe obiekty pochodzą z XV wieku. W podziemiach stojącej tu późnogotyckiej katedry znajduje się grób podróżnika Krzysztofa Kolumba. Niezwykle przyjaźni i otwarci dla turystów są będący potomkami Hiszpanów, mieszkańcy Dominikany.

Nie dajmy się aurze jesienno-zimowej i nie popadajmy w zły nastrój. Znajdźmy swój własny sposób na przetrwanie tej pory i doczekanie wiosny, a potem uwielbianego lata!