Nowe kolory LOT-u

lot nowe koloryPolskie linie lotnicze LOT zaczynają wdrażać kolejne zmiany, tym razem postawiono na kolorystykę, która będzie wyciszająca, odprężająca i relaksująca! Kolory przede wszystkim mają dobrze się kojarzyć i być spokojne. Obecne odcienie zostaną zastąpione barwami szarości, błękitu oraz grafitu. Wszystkie zmiany stosowane są tylko i wyłącznie dla pasażerów linii, to im kolorystyka i nowy design ma ułatwiać orientację zarówno na lotnisku jak i w samolocie, uspokajać i podobać się.

Wprowadzone zmiany początkowo obejmą identyfikacja klas, nowe tace na posiłki czy wystrój elementów check-in. Co jeszcze zauważą pasażerowie LOT-u? Każda z klas linii lotniczych będzie odznaczała się osobną kolorystką, wypełniająca wnętrze pokładu. Kombinacje zdobiące fotele to fale mające układać się na kształt mas powietrza, na podstawie których zostały zaprojektowane. Niektóre wyróżniki designu opierają się także na logu przewoźnika.

Przypisanie każdej klasy dla odpowiedniej barwy ma z zadanie ujednolicić poszczególne klasy. Nawigacyjnym kolorem dla LOT Business Class zostanie jasnoniebieski odcień, połączony wraz z niezwykłą głębią ciemnego grafitu. Szarość przede wszystkim będzie wykorzystana do obicia foteli. Pasażerowie podróżujący w tej klasie będą mieli poczucie wysokiego standardu oraz klasy, co jeszcze bardziej podkreślać będą zimne, matowe barwy przełamane kontrastującymi elementami czerwieni.

lot nowe koloryLOT Economy Class to natomiast odcienie szarości połączone z kolorem granatowym, który polskiemu przewoźnikowi towarzyszy od prawie 90 lat. Takie barwy mają zadanie uspokajające i relaksujące. Czerwona barwa będzie przebijała się w każdej klasie, dlatego pojawi się i tu. Marka LOT utworzyła w ten sposób całkiem nową księgę identyfikacyjną swojej firmy. Władze polskich linii lotniczych przyznają, że teraz kolorystyka będzie tworzyła jedną spójną, logiczną całość, dzięki której klienci z jeszcze większą łatwością będą mogli korzystać z usług przewoźnika.

Zmiany pasażerowie będą mogli podziwiać już pod koniec roku (Boeing 787 Dreamliner), oraz na jesieni (w Boeingach 737). Już za niedługo zmieni się także wygląd odprawy na lotnisku w Warszawie. Przebudowa dotyczyć będzie całkiem nowej strefy odpraw, większej i kolorystycznie nawigującej klientów. Poszczególne stanowiska będą więc widziane z daleka i nie sposób będzie ich pomylić z innymi. Wszystko dla pasażerów, by ułatwić im orientację.