Wakacyjny kierunek – Włochy

WłochyWłochy są bardzo atrakcyjnym turystycznie krajem. Wakacje można w nich spędzić na wiele sposobów. Malownicze włoskie wybrzeża oblewane są czystymi i ciepłymi wodami, a piękne, zagospodarowane, piaszczyste plaże naprawdę zachęcają do wypoczynku. W okresie lipca i sierpnia, spragnieni gorącego słońca turyści oblegają je do tego stopnia, że miejscowości wypoczynkowe i plaże są niesamowicie zatłoczone. Ponieważ urlopowym miesiącem Włochów jest sierpień, dlatego najlepiej nie wybierać się w tym okresie w tamte strony, chyba, że tłok w kurortach nie robi na nas żadnego wrażenia.

WłochyDużym atutem Włoch są góry, będące wielką atrakcją dla amatorów wspinaczki i narciarstwa. Miłośnicy białego szaleństwa zimową porą oblegają Alpy i Dolomity. Jednym z najważniejszych ich celów jest najwyższy szczyt Mont Blanc. Włochy to również potęga wspaniałych majestatycznych zabytków, będących pozostałością po czasach Cesarstwa Rzymskiego. Są one magnesem, które licznie przyciągają do Włoch na wakacje turystów z całego świata. Niepowtarzalne bogactwa wspaniałych dzieł z tamtej przeszłości podziwiać można m.in. w Rzymie, Florencji i Wenecji. Określany wiecznym miastem Rzym jest najdoskonalszą perłą Włoch. Wspaniałe zabytki spotyka się w nim, co krok. Kapitol, Forum Romanum, Koloseum, Bazylika św. Jana, Plac Wenecki, Piazza Navona z Panteonem, kościół San Marco, Hiszpańskie Schody, to najważniejsze z nich. Zapachem wyśmienitej kawy zapraszają turystów urokliwe rzymskie kafejki. Dla amatorów zabawy oferują puby i dyskoteki. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się też Mediolan i Neapol oraz włoskie wyspy: Sycylia, Sardynia i Capri. Odnajdziemy we Włoszech obiekty od antycznych, greckich i rzymskich po średniowieczne, renesansowe, barokowe i współczesne skarby. Najlepszą porą na odkrycia są miesiące od kwietnia do końca czerwca oraz od września do października.

Italia całemu światu kojarzy się z charakterystyczną kuchnią, w której króluje spaghetti, pizza i ravioli, ze znanymi muzykami takimi jak Julio Iglesias, jego synem Enrice, Erosem Ramazzottim i Pavarottim, na pewno też z kultowymi kochankami z Werony – Romeo i Julią, z Watykanem i jego przepiękną Bazyliką św. Piotra oraz niestety rażącym nas głośnym włoskim stylem bycia. Włochy dysponują ponad trzydziestoma lotniskami. Tanie loty z Warszawy do Rzymu oferują tanie linie lotnicze WizzAir. Bezpośrednim rejsem w dwie godziny i dwadzieścia minut będziemy już na miejscu.